Energetická politika
Litevci hlasovali proti nové jaderné elektrárně
Pondělí, 15 Říjen 2012 00:00

Ve víkendovém referendu spojeném s parlamentními volbami se 65 % zúčastněných vyslovilo proti stavbě nové jaderné elektrárny v Litvě. Hlasování se zúčastnilo 52 % voličů, referendum je tedy platné.

Celý článek...
 
Japonská vláda určila konec jádra na rok 2030
Neděle, 16 Září 2012 00:00

V pátek 14. září informovala agentura Reuters  o rozhodnutí japonské vlády, podle něhož má být v zemi do roku 2030 ukončeno využívání jaderné energetiky. Vláda hodlá striktně trvat na odstavení a likvidaci všech reaktorů po dosažení plánované životnosti 40 let a nezamýšlí jejich náhradu novými jadernými zdroji. Jde o zásadní obrat oproti koncepci schválené rok před fukušimskou havárií. Ještě v roce 2010 japonská vláda podporovala postupný nárůst podílu jaderných elektráren na výrobě elektřiny, který měl být ve výsledku více než poloviční.

Celý článek...
 
Sami můžete rozhodnout o svém účtu za energie
Pondělí, 13 Srpen 2012 00:00

Nevládní organizace spolu se starosty obcí ohrožených plány ministra Kuby v energetice představili webový portál www.energetickakoncepce.cz, který umožňuje připomínkovat návrh Státní energetické koncepce a Surovinové politiky ČR. Občané se tak ještě před rozhodnutím vlády, plánovaným na konec srpna, mohou vyjádřit například k bourání obcí kvůli těžbě uhlí, budování nových jaderných elektráren nebo k rozšiřování těžby uranu. Připomínky, které lidé podají, budou automaticky odesílány všem ministrům Nečasovy vlády.

Celý článek...
 
Obnovitelné zdroje jsou celosvětově na vzestupu, jádro zaostává
Pondělí, 06 Srpen 2012 00:00

Letošní vydání publikace World Nuclear Industry Status Report přináší vedle obvyklých statistik z oblasti jaderné energetiky také zajímavé srovnání s rozvojem obnovitelných zdrojů. Porovnání předkládáme i čtenářům serveru Temelin.cz.

Celý článek...
 
Klaus v Temelíně: nevládky mu připomínají minulost
Pátek, 20 Červenec 2012 00:00

Prezident Václav Klaus navštívil 20. července 2012 Jadernou elektrárnu Temelín, aby tu na místě činu s ministrem průmyslu Martinem Kubou a předsedkyní SÚJB Danou Drábovou pohovořil o projektu nových reaktorů. Jihočeské matky a sdružení Calla mu poslaly otevřený dopis, kterým připomínají jeho dlouhodobý vztah s elektrárnou i ČEZem. Dočkají se odpovědí na položené otázky?

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí21222324252627DalšíKonec»

Strana 24 / 27
 

Vyhledávání

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner