Energetická politika
Obnovitelné zdroje jsou celosvětově na vzestupu, jádro zaostává
Pondělí, 06 Srpen 2012 00:00

Letošní vydání publikace World Nuclear Industry Status Report přináší vedle obvyklých statistik z oblasti jaderné energetiky také zajímavé srovnání s rozvojem obnovitelných zdrojů. Porovnání předkládáme i čtenářům serveru Temelin.cz.

Celý článek...
 
Klaus v Temelíně: nevládky mu připomínají minulost
Pátek, 20 Červenec 2012 00:00

Prezident Václav Klaus navštívil 20. července 2012 Jadernou elektrárnu Temelín, aby tu na místě činu s ministrem průmyslu Martinem Kubou a předsedkyní SÚJB Danou Drábovou pohovořil o projektu nových reaktorů. Jihočeské matky a sdružení Calla mu poslaly otevřený dopis, kterým připomínají jeho dlouhodobý vztah s elektrárnou i ČEZem. Dočkají se odpovědí na položené otázky?

Celý článek...
 
Ústup atomu ze světové scény
Úterý, 17 Červenec 2012 00:00

Zpráva "World Nuclear Industry Status Report 2012" uvádí 429 jaderných reaktorů, které jsou nyní v provozu. V rekordním roce 2002 bylo na světě v provozu 444 jaderných bloků. Také co se týče produkce elektřiny v jaderných elektrárnách, její podíl klesá: jaderné elektrárny vyrábějí 11 % celosvětové produkce elektřiny, zatímco v roce 1993 to bylo ještě celých 17 %.

Celý článek...
 
Drábová s Pačesem: atomovou stezkou v evropském protisměru
Pondělí, 09 Červenec 2012 00:00

Poradní skupina pro energetickou koncepci České republiky pod vedením předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Drábové a profesora Pačese předala ministru průmyslu své výstupy, které budou sloužit pro přípravu nové verze Státní energetické koncepce. Prezentované závěry druhé Pačesovy komise však podle Aliance pro energetickou soběstačnost a sdružení Calla vypovídají o zásadních slabinách v datech, se kterými poradci pracovali.

Celý článek...
 
Energetická (r)evoluce v Česku?
Pondělí, 11 Červen 2012 00:00

Globální projekt Greenpeace nazvaný Energetická (r)evoluce prověřuje za pomoci modelovaných scénářů možnost přechodu od energetického zásobování postaveného na fosilních palivech a jaderných reaktorech k nízkouhlíkovému systému s převahou obnovitelných zdrojů energie a to do roku 2050. V současné době mají zájemci možnost posoudit, jakým dílem by měla ke globální nízkouhlíkové energetice přispět naše země. Energetická (r)evoluce pro Českou republiku byla zveřejněna na začátku června.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí21222324252627DalšíKonec»

Strana 25 / 27
 

Vyhledávání

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner