Energetická politika
Globální růst obnovitelných zdrojů je nadále výrazně rychlejší než u jádra
Pondělí, 12 Listopad 2018 00:00

Letošní vydání publikace World Nuclear Industry Status Report opět přináší srovnání aktuálního rozvoje odvětví obnovitelných zdrojů a jaderné energetiky. Jako měřítko tradičně využívá tři parametry – objem prostředků investovaný do srovnávaných technologií, instalovaný výkon a produkci elektřiny.

Celý článek...
 
Konec jaderných reaktorů v Dukovanech na obzoru otevírá šanci na modernizaci české energetiky
Středa, 31 Říjen 2018 00:00

Ministerstvo průmyslu a obchodu musí začít urychleně pracovat na moderní energetické koncepci České republiky, která zohlední rychlý vývoj technologií, proměňujících se trhů i potřebu urychleně snížit emise skleníkových plynů. Je to nezbytné nejen pro životní prostředí udržitelné pro život, ale i pro naši energetickou bezpečnost.

Celý článek...
 
Korejská KHNP chce stavět reaktory v Dukovanech, ale její nabídka neplní české požadavky
Pondělí, 17 Září 2018 00:00

Rozhovor, který poskytl prezident jihokorejské firmy KHNP Jae Hoon Chung regionálním Horáckým novinám, vyvolal otázku, jaký typ reaktoru vlastně hodlá společnost nabízet pro výstavbu nového bloku v jaderné elektrárně Dukovany. Podle slov Jae Hoon Chunga změnila firma původní záměr nabídnout reaktor APR 1400, neboť pro Dukovany je vhodnější typ s menším výkonem. V rozhovoru pro Horácké noviny je uveden model OPR 1000.

Celý článek...
 
Nová zpráva o stavu jaderného průmyslu – stagnace proti obnovitelnému rozmachu
Středa, 05 Září 2018 00:00

Pravidelnou každoroční zprávu o stavu jaderné energetiky ve světě publikovali 4. září v Paříži energetičtí konzultanti Mycle Schneider a Antony Froggatt. V tomto článku přinášíme stručné shrnutí hlavních výsledků. Během příštích týdnů přiblížíme čtenářům vybrané pasáže podrobněji.

Celý článek...
 
Jak zaplatit jádro? Špatné zadání nedá dobrý výsledek
Sobota, 01 Září 2018 00:00

Na Ministerstvu financí se konala schůzka premiéra, ministryň financí a průmyslu (všichni za ANO) a zástupců společnosti ČEZ zaměřená na klíčovou otázku, jak zaplatit stamiliardy korun za nové jaderné reaktory. Na stole zatím neleží analýzy, které mají do konce září vyhodnotit ekonomické dopady jednotlivých investorských modelů stavby nových atomových elektráren.  Ale je jisté, že i předběžné výsledky musí dělat vrásky na čele všem zúčastněným. A jsou tu i značná geopolitická rizika, problém jaderných odpadů a také garancí za jadernou škodu. Calla a Hnutí DUHA doporučují vrátit se o krok zpět a začít zcela vážně řešit jinou otázku -  jak za dvacet let pokrývat naše energetické potřeby bez drahých a riskantních atomových reaktorů a bez prodlužování provozu špinavých uhelných elektráren?

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 4 / 28
 

Vyhledávání

Kalendář akcí

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner