Energetická politika
JAR zastavuje plány na stavbu nových ruských jaderných reaktorů
Pátek, 17 Srpen 2018 00:00

Jihoafrická republika oznámila, že nebude stavět ruské jaderné elektrárny. Kvůli slabé hospodářské situaci si nyní Jihoafrická republika nemůže stavbu nových jaderných elektráren dovolit, jak vysvětlil prezident JAR Cyril Ramaphosa po rozhovoru se svým ruským protějškem Vladimírem Putinem v Johannesburgu.

Celý článek...
 
Po odstavení českých uhelných elektráren světla nezhasnou
Úterý, 29 Květen 2018 00:00

Česká síť může v roce 2030 bezproblémově fungovat bez velkých uhelných elektráren. To je hlavní sdělení nové studie renomované konzultační společnosti Energynautics, kterou dnes na tiskové konferenci v Praze představil její hlavní autor Peter - Philipp Schierhorn. Studie „Czech Power Grip Without Elektricity from Coal by 2030“ vznikla na objednávku organizací Glopolis, Frank Bold, Hnutí DUHA, CEE Bankwatch Network a Aliance pro energetickou soběstačnost.

Celý článek...
 
Litva protestuje proti postupu výstavby běloruské jaderné elektrárny Ostrovec
Pátek, 04 Květen 2018 00:00

Ministerstvo zahraničí Litvy zveřejnilo silně kritickou pozici k výstavbě běloruské jaderné elektrárny Ostrovec, která se nachází v blízkosti hranic obou zemí. Podle vedení litevské diplomacie Bělorusko nesplnilo standardy pro zapojení sousedních zemí do schvalování projektu. Vedle toho vyjadřuje názor, že projekt neplní požadavky na jadernou bezpečnost a kvalitu jaderného dozoru. Litva se snaží svoje připomínky uplatňovat již od roku 2009 prostřednictvím Mezinárodní agentury pro atomovou energii a dalších institucí, ale problémy zůstávají nevyřešené.

Celý článek...
 
Obnovitelné zdroje nebo jádro? Možnost společného rozvoje obou technologií je omezená
Čtvrtek, 26 Duben 2018 00:00

Postdamský institut IASS (Institute for Advanced Sustainability Studies) zveřejnil v únoru 2018 práci analytika Craiga Morrise, která se zabývá možností přechodu na nízkouhlíkovou energetiku pomocí kombinace obnovitelných zdrojů a jaderných elektráren. Hlavní závěry přinášíme ve shrnujícím článku.

Celý článek...
 
Sázka na jádro? Neúměrné ekonomické riziko
Pondělí, 26 Březen 2018 00:00

Stálý vládní výbor pro jadernou energetiku by dnes měl dát doporučení vládě, jak stavět a zaplatit případné nové jaderné bloky v České republice. Podle ministra průmyslu Tomáše Hünera však vládě k takovému rozhodování stále chybí dostatek informací o budoucích dopadech na státní rozpočet nebo ceny elektřiny. Organizace Calla a Hnutí DUHA varují, že mohou být dramatické. I z toho důvodu bychom už neměli odkládat taková řešení, která zajistí pokrytí našich budoucích energetických potřeb bez drahých a riskantních atomových reaktorů a zároveň bez prodlužování provozu starých uhelných elektráren chrlících exhalace.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 5 / 28
 

Vyhledávání

Kalendář akcí

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner