Energetická politika
Obnovitelné zdroje versus jádro - rozdíly jsou stále výraznější
Úterý, 26 Září 2017 00:00

Také letošní vydání publikace World Nuclear Industry Status Report přináší srovnání aktuálního rozvoje odvětví obnovitelných zdrojů a jaderné energetiky. Jako měřítko tradičně využívá tři parametry – objem prostředků investovaný do srovnávaných technologií, instalovaný výkon a produkci elektřiny.

Celý článek...
 
Nová zpráva o stavu jaderného průmyslu – růstu obnovitelných zdrojů nestačí
Čtvrtek, 14 Září 2017 00:00

Pravidelnou každoroční zprávu o stavu jaderné energetiky ve světě publikovali 12. září v Paříži energetičtí konzultanti Mycle Schneider a Antony Froggatt. V tomto článku přinášíme stručné shrnutí hlavních výsledků. Během příštích týdnů přiblížíme čtenářům vybrané pasáže podrobněji.

Celý článek...
 
Místní obyvatelé protestují proti projektu indické jaderné elektrárny Jaitapur
Čtvrtek, 31 Srpen 2017 00:00

V srpnu 2017 pokračovaly masové protesty proti záměru výstavby jaderné elektrárny Jaitapur v indickém státě Maharaštra. Protestního pochodu na místo plánované výstavby se zúčastnilo 1500 až 2000 místních obyvatel, kteří se obávají o své živobytí založené převážně na zemědělství a  a rybolovu. Umístění elektrárny na mořském pobřeží by možnosti lokálního rybolovu významně ovlivnilo.

Celý článek...
 
Jaderná víra zachvátila poslance hospodářského výboru
Středa, 16 Srpen 2017 00:00

Hospodářský výbor Poslanecké sněmovny Parlamentu  na samém počátku prázdnin 4. července schválil usnesení k problematice nových jaderných reaktorů v tuzemsku, které je dobrou ukázkou nekritické víry ve spasení české energetiky cestou štěpení atomů.

Celý článek...
 
Mizerný rok pro jadernou energetiku
Čtvrtek, 10 Srpen 2017 00:00

Překlad článku Jima Greena publikovaného v časopise The Ecologist.

Rok 2017 je pro jadernou energetiku jedním z nejhorších v historii. O krizi jaderného průmyslu otevřeně hovoří i jeho významní protagonisté. Bankrot společnosti Westinghouse je nejvýraznější ranou, která jaderný průmysl postihla, ale ekonomické problémy a odpor veřejnosti jej sužují globálně. Třebaže je letošní rok teprve za polovinou, velmi pravděpodobně se zařadí k nejhorším letopočtům v historii jaderné energetiky vedle let 1979, 1986 a 2011, kdy došlo k haváriím reaktorů v elektrárnách Three Mile Island, Černobyl a Fukušima.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 6 / 27
 

Vyhledávání

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner