Energetická politika
Vláda schválila Politiku ochrany klimatu
Čtvrtek, 23 Březen 2017 00:00

Česká republika bude směřovat ke snížení emisí skleníkových plynů o 80 % do roku 2050 (oproti roku 1990), příští vláda připraví antifosilní zákon, dojde k zavírání zastaralých uhelných elektráren a rozvoji obnovitelných zdrojů. To jsou stěžejní úkoly státu k naplnění Politiky ochrany klimatu v ČR, kterou dnes schválila vláda.

Celý článek...
 
Francie: dva prezidentští kandidáti jsou pro výstup země z jádra
Sobota, 18 Březen 2017 00:00

Havárie v japonské Fukušimě se před šesti lety postarala o velké politické zemětřesení v Německu: Angela Merkel se rozloučila s jadernou energetikou. Francouzskými politiky naopak tato havárie neotřásla. Ale úřadující prezident Francois Hollande slíbil, že se ve Francii do roku 2025 sníží podíl elektřiny z jádra na 50 %.

Celý článek...
 
Energie pro budoucnost a Černobylfest
Pátek, 17 Únor 2017 00:00

Vzdělávací projekt ENERGIE PRO BUDOUCNOST zprostředkovává žákům a studentům základních, středních a vysokých škol pohled na problematiku energetiky obecně, energetických zdrojů, úspor energií, možností využívání obnovitelných zdrojů energie a problematiku rizik využívání jaderné energetiky. Jednotlivé moduly jsou pro školy ZDARMA. Podrobné informace o jednotlivých MODULECH na str. 1 tohoto materiálu.

Celý článek...
 
Přehlídka jaderných nápadníků končí bez okouzlení
Čtvrtek, 16 Únor 2017 00:00

Výsledky končící série schůzek české delegace vedené jaderným zmocněncem Jánem Štullerem s potenciálními dodavateli nových jaderných bloků neznáme. Při pohledu na vizitky zájemců lze ovšem soudit, že nadšení české strany nevyvolali. Západní firmy, které se dostaly na pokraj bankrotu, konsorcium s nevyzkoušeným projektem a neprůhlední zástupci východních mocností. Všichni uchazeči stojí za podrobnější pohled.

Celý článek...
 
Jaderná elektrárna Diablo Canyon se nehodí do sítě budoucnosti, soudí její provozovatel
Středa, 01 Únor 2017 00:00

Společnost Pacific Gas & Electric Co. Se rozhodla ukončit provoz jaderné elektrárny Diablo Canyon k roku 2025, protože její produkce se nebude hodit do dynamické energetické soustavy, která se v Kalifornii rozvíjí. Steve Malnight, člen vedení společnosti se specializací na otázky regulace, uvedl, že vývoj sítí je v Kalifornii specifický. Nelze ovšem vyloučit, že podobným směrem se vydají i další státy.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 8 / 27
 

Vyhledávání

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner