Energetická politika
Debata o Hinkley Point nemíří na správný cíl
Pátek, 19 Srpen 2016 00:00

Z řady reakcí na investiční rozhodnutí EDF k výstavbě jaderné elektrárny Hinkley Point vybíráme blog Simona Bullocka z Friends of the Earth:
Obnovitelné zdroje, zlepšování energetické efektivnosti a rozvoj možností akumulace jsou pro spotřebitele elektřiny i pro daňové poplatníky lepší cestou než nové jaderné elektrárny.

Celý článek...
 
Velká Británie zaznamenává výrazné oživení trhu s fotovoltaikou, elektromobily a bateriemi
Úterý, 16 Srpen 2016 00:00

Podle britského provozovatele rozvodné sítě National Grid by Velká Británie mohla zavést solární technologie, elektromobily a baterie mnohem rychleji, než se předpokládalo před rokem. Tento nový výhled do budoucna je součástí rychle se měnícího prostředí energetického systému ve Velké Británii, který byl popsán ve zprávě z roku 2016 „Budoucí energetické scénáře“ (Future Energy Scenarios). Marcus Stewart, vedoucí oddělení pro energetický přehled v National Grid, říká v předmluvě ke zprávě: „Jsme uprostřed energetické revoluce.“

Celý článek...
 
Výzkum veřejného mínění: Němci nadále nemají zájem o elektřinu z jádra
Pátek, 12 Srpen 2016 00:00

Obyvatelé Německa nadále souhlasí s výstupem země z jádra.  Vyplývá z výzkumu veřejného mínění uskutečněného Výzkumným institutem YouGov.

Celý článek...
 
Trvalý úpadek jaderné energetiky v Evropě – II. díl
Úterý, 09 Srpen 2016 00:00

V překladu tohoto článku Jim Green, editor zpravodaje Nuclear Monitor, shrnuje své postřehy ke zprávám PINC „Nuclear Illustrative Programme“ vydané Evropskou komisí v dubnu 2016 a „PINC 2016, the Nuclear Illusory Programme“ vydané organizací WISE Paris v březnu 2016. Článek byl pro svou rozsáhlost rozdělen do dvou částí. I. díl je k přečtení zde.

Celý článek...
 
Trvalý úpadek jaderné energetiky v Evropě – I. díl
Neděle, 31 Červenec 2016 00:00

V překladu tohoto článku Jim Green, editor zpravodaje Nuclear Monitor, shrnuje své postřehy ke zprávám PINC „Nuclear Illustrative Programme“ vydané Evropskou komisí v dubnu 2016 a „PINC 2016, the Nuclear Illusory Programme“ vydané organizací WISE Paris v březnu 2016. Článek byl pro svou rozsáhlost rozdělen do dvou částí.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 9 / 24
 

Vyhledávání

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner