Energetická politika
Atomový soused
Pátek, 23 Prosinec 2016 00:00

Projekt Promítej i ty! naděluje příznivcům dokumentárních filmů online vánoční dárek: film Atomový soused o finské mámě, která začíná bojovat proti výstavbě jaderné elektrárny v sousedství a přes svůj zapálený aktivismus se dostává až do parlamentu jako poslankyně. Matka Hanna je tak silnou osobností, že diváky a divačky jistě inspiruje při volbě letošního novoročního předsevzetí.

Celý článek...
 
Bavorsko má 40 % zelené elektřiny
Pondělí, 14 Listopad 2016 00:00

Téměř 40 procent elektřiny v Bavorsku pocházelo v loňském roce z obnovitelných zdrojů energie. Jedná se o rekordní hodnotu, jak minulý týden sdělil Statistický úřad ve Fürthu. Celkově se v Bavorsku vyrobilo 86.200 gigawatthodin elektřiny.

Celý článek...
 
V Japonsku roste odpor proti jaderné energetice
Pondělí, 07 Listopad 2016 00:00

V Japonsku se obyvatelé dohadují kvůli jaderné energii. Vláda subvencuje nepopulární jadernou energii mnoha prostředky. Odmítání jaderné energie ze strany obyvatel je však stále větší. Také katoličtí biskupové v Japonsku vyzývají k ukončení provozu jaderných elektráren.

Celý článek...
 
Volby v japonské provincii rozhodly. Největší jaderná elektrárna na světě se nebude restartovat
Neděle, 30 Říjen 2016 00:00

Říjnové regionální volby v japonské provincii Niigata vyhrál nezávislý kandidát Rjuči Jonejama, který ve své kampani jednoznačně odmítal možnost opětovného spuštění tamních jaderných reaktorů. Na území provincie se přitom nachází jaderná elektrárna Kašiwazaki-Kariwa, která má největší instalovaný výkon ze všech světových jaderných zdrojů (8000 MW).

Celý článek...
 
Čínský vývoz jaderných technologií bude obtížně hledat trhy
Středa, 19 Říjen 2016 00:00

Exportní vyhlídky čínských výrobců jaderných technologií zhodnotil ekonom Steve Thomas v článku, který přinášíme ve zkráceném překladu.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 10 / 27
 

Vyhledávání

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner