Energetická politika
Německý výstup z uhlí
Středa, 14 Září 2016 00:00

Němečtí Zelení zahájili přípravy na postupné uzavření všech téměř 150 uhelných elektráren. Jejich šestistránkový plán Fahrplan kohleausstieg objasňuje, jak přesně by měl výstup probíhat a v jakém období by měl být naplněn.

Celý článek...
 
Velkolepé ruské jaderné plány časem splaskly
Pátek, 09 Září 2016 00:00

Během srpna byly oznámeny tři důležité informace o stavu jaderného průmyslu v Rusku. První blok jaderné elektrárny v Novovoroněži byl se čtyřletým zpožděním uveden do zkušebního provozu. Rosatom oznámil odklad dokončení prvního bloku JE Leningradskaja II na rok 2018, čímž se skluz prodloužil na pět let. A konečně ruská vláda oznámila, že do roku 2030 hodlá postavit 11 nových reaktorů, nepočítaje rozestavěné zdroje.

Celý článek...
 
Debata o Hinkley Point nemíří na správný cíl
Pátek, 19 Srpen 2016 00:00

Z řady reakcí na investiční rozhodnutí EDF k výstavbě jaderné elektrárny Hinkley Point vybíráme blog Simona Bullocka z Friends of the Earth:
Obnovitelné zdroje, zlepšování energetické efektivnosti a rozvoj možností akumulace jsou pro spotřebitele elektřiny i pro daňové poplatníky lepší cestou než nové jaderné elektrárny.

Celý článek...
 
Velká Británie zaznamenává výrazné oživení trhu s fotovoltaikou, elektromobily a bateriemi
Úterý, 16 Srpen 2016 00:00

Podle britského provozovatele rozvodné sítě National Grid by Velká Británie mohla zavést solární technologie, elektromobily a baterie mnohem rychleji, než se předpokládalo před rokem. Tento nový výhled do budoucna je součástí rychle se měnícího prostředí energetického systému ve Velké Británii, který byl popsán ve zprávě z roku 2016 „Budoucí energetické scénáře“ (Future Energy Scenarios). Marcus Stewart, vedoucí oddělení pro energetický přehled v National Grid, říká v předmluvě ke zprávě: „Jsme uprostřed energetické revoluce.“

Celý článek...
 
Výzkum veřejného mínění: Němci nadále nemají zájem o elektřinu z jádra
Pátek, 12 Srpen 2016 00:00

Obyvatelé Německa nadále souhlasí s výstupem země z jádra.  Vyplývá z výzkumu veřejného mínění uskutečněného Výzkumným institutem YouGov.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 10 / 26
 

Vyhledávání

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner