Energetická politika
Jaderná energie zpomalí klimatické změny jen nepatrně, budoucnost lidstva však ohrožuje výrazně
Neděle, 06 Prosinec 2015 00:00

U příležitosti Pařížské konference o klimatu COP21 vyšla v listopadu 2015 zpráva Summary and conclusions: Can nuclear power slow down climate change? An analysis of nuclear greenhouse gas emissions - Shrnutí a závěry: Může jaderná energetika zpomalit klimatické změny? Analýza emisí skleníkových plynů z jaderné energetiky), kterou vypracovalo osm nevládních organizací z Evropy pro Světový informační energetický servis WISE.

Celý článek...
 
Tempu globálního růstu obnovitelných zdrojů jádro nestačí
Pátek, 21 Srpen 2015 00:00

Také letošní vydání publikace World Nuclear Industry Status Report přináší srovnání aktuálního rozvoje odvětví obnovitelných zdrojů a jaderné energetiky. Jako měřítko tradičně využívá tři parametry – objem prostředků investovaný do srovnávaných technologií, instalovaný výkon a produkci elektřiny.

Celý článek...
 
Chabé perspektivy jaderného průmyslu
Neděle, 19 Červenec 2015 00:00

Pravidelnou každoroční zprávu o stavu jaderné energetiky ve světě publikovali 15. července energetičtí konzultanti Mycle Schneider a Antony Froggatt. V tomto článku přinášíme stručné shrnutí hlavních výsledků. Během příštích týdnů podrobněji seznámíme čtenáře s obsahem jednotlivých kapitol.

Celý článek...
 
Uhlí nebo atom? Mládkova volba nedává smysl
Úterý, 30 Červen 2015 00:00

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek dnes navrhl další odklad v rozhodnutí o územně-ekologických limitech těžby hnědého uhlí na lomu ČSA a to do roku 2020. Budoucí prolomení podmínil bezkonfliktní přípravou výstavby nových reaktorů. Organizace Calla a Aliance pro energetickou soběstačnost vnímají takto postavenou volbu mezi bouráním domů v Horním Jiřetíně a stavbou neekonomických jaderných elektráren je nesmyslnou a účelovou.

Celý článek...
 
Podpora rozšiřování jaderné energetiky v České republice klesá
Středa, 10 Červen 2015 00:00

Právě zveřejněné výsledky průzkumu CVVM z května 2015 ukázal, že plány české vlády na přípravu nových reaktorů v Dukovanech a v Temelíně nemají podporu mezi veřejností. Větší podíl jaderné energetiky by chtělo pouhých 22 % procent dotázaných, přičemž rozhodně je o tom přesvědčeno jen šest lidí ze sta. Oproti loňskému květnu navíc výrazně poklesla podpora vládních jaderných vizí o 7 %, proti roku 2012 už dokonce o 12 %.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 10 / 23
 

Vyhledávání

Kalendář akcí

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner