Energetická politika
Švýcarsko: začátek konce jaderné energetiky
Pátek, 29 Duben 2016 00:00

Definitivní odstavení švýcarské jaderné elektrárny Mühleberg, plánované na konec roku 2019, představuje začátek konce jaderné energetiky ve Švýcarsku. Firma BKW před dvěma lety došla k závěru, že se jí již nevyplatí další velké investice do stárnoucího reaktoru. Její rozhodnutí dále potvrdily stále se snižující ceny elektřiny na trhu. A díky včasnému rozhodnutí bude moci firma uplatit náklady na odstavení a likvidaci této jaderné elektrárny.

Celý článek...
 
Proč se James Hansen mýlí v jaderné energetice
Úterý, 08 Březen 2016 00:00

Klimatolog Joe Romm reagoval prostřednictvím serveru Climate Progress na vyjádření klimatologa Jamese Hansena o nezbytnosti rozvoje jaderné energetiky pro řešení problému globální změny klimatu. Zkrácenou verzi článku přinášíme v českém překladu. Známý klimatolog James Hansen prohlásil na pařížské konferenci, že „jaderná energetika představuje jedinou schůdnou cestu v boji s klimatickou změnou.” V tomto bodě se James Hansen mýlí.

Celý článek...
 
Ministr Jan Mládek: Uhelné limity konečně nezpochybňuji. Uran chci ale vytěžit!
Čtvrtek, 28 Leden 2016 00:00

Ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD) v novém návrhu Surovinové politiky ČR (3. února ji projedná vláda) konečně uznal zachování limitů těžby hnědého uhlí na velkolomu ČSA. Přestal také spekulovat o nových velkolomech. Stále však neodůvodnil, proč chce debatovat o návratu vyvlastňování do horního zákona. Ministerstvo také pokračuje v prosazování zbytečných a zastaralých plánů na otevírání ztrátových a rizikových uranových dolů.

Celý článek...
 
Pařížská konference nezvládla oživit jaderný sen
Pátek, 15 Leden 2016 00:00

V Paříži se začátkem prosince 2015 zastánci jaderné energie znovu dožadovali u světových lídrů, aby přijali jejich technologii jako zásadní pro záchranu planety z hlediska nebezpečných klimatických změn. Avšak analýza plánů 195 vlád, které podepsaly Pařížskou dohodu, z nichž každá má svůj vlastní individuální program na snížení uhlíkových emisí, ukazuje, že téměř všechny vlády jadernou energii vyloučily. Jen několik velkých hráčů — Čína, Rusko, Indie, Jižní Korea a Velká Británie — chce i přesto rozsáhlý program pro stavbu nových reaktorů.

Celý článek...
 
Jaderná energetika ve světě na začátku roku 2016 – růst v Číně, stagnace ve zbytku světa
Středa, 13 Leden 2016 00:00

Autorský tým ročenky World Nuclear Industry Status Report zveřejnil na svých stránkách základní údaje o vývoji jaderné energetiky ve světě v roce 2015. Přehled přinášíme ve zkráceném překladu.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 10 / 24
 

Vyhledávání

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner