Energetická politika
Bavorsko má 40 % zelené elektřiny
Pondělí, 14 Listopad 2016 00:00

Téměř 40 procent elektřiny v Bavorsku pocházelo v loňském roce z obnovitelných zdrojů energie. Jedná se o rekordní hodnotu, jak minulý týden sdělil Statistický úřad ve Fürthu. Celkově se v Bavorsku vyrobilo 86.200 gigawatthodin elektřiny.

Celý článek...
 
V Japonsku roste odpor proti jaderné energetice
Pondělí, 07 Listopad 2016 00:00

V Japonsku se obyvatelé dohadují kvůli jaderné energii. Vláda subvencuje nepopulární jadernou energii mnoha prostředky. Odmítání jaderné energie ze strany obyvatel je však stále větší. Také katoličtí biskupové v Japonsku vyzývají k ukončení provozu jaderných elektráren.

Celý článek...
 
Volby v japonské provincii rozhodly. Největší jaderná elektrárna na světě se nebude restartovat
Neděle, 30 Říjen 2016 00:00

Říjnové regionální volby v japonské provincii Niigata vyhrál nezávislý kandidát Rjuči Jonejama, který ve své kampani jednoznačně odmítal možnost opětovného spuštění tamních jaderných reaktorů. Na území provincie se přitom nachází jaderná elektrárna Kašiwazaki-Kariwa, která má největší instalovaný výkon ze všech světových jaderných zdrojů (8000 MW).

Celý článek...
 
Čínský vývoz jaderných technologií bude obtížně hledat trhy
Středa, 19 Říjen 2016 00:00

Exportní vyhlídky čínských výrobců jaderných technologií zhodnotil ekonom Steve Thomas v článku, který přinášíme ve zkráceném překladu.

Celý článek...
 
Větrná a fotovoltaická energie stále levnější a lepší
Středa, 12 Říjen 2016 00:00

Srpnové zprávy vydané laboratoří Lawrence Berkeley v Kalifornii, stejně jako další údaje poskytnuté průmyslem, ukazují, že ceny větrné a solární energie dosáhly zlomového bodu, kdy se staly konkurenceschopnými ve srovnání s konvenčními zdroji elektrické energie. Ben Paulos se dívá na mílové skoky v solární a větrné energetice a co znamenají pro energetickou transformaci v USA.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 10 / 27
 

Vyhledávání

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner