Energetická politika
Buďte mnohem ambicióznější, vzkazuje Evropská komise v hodnocení českého Klimaticko-energetického plánu
Čtvrtek, 20 Červen 2019 00:00

Evropská komise zveřejnila hodnocení klimaticko-energetických plánů, jejichž návrhy odeslaly členské země do Bruselu na přelomu roku. Tyto plány mají zajistit splnění evropských klimaticko-energetických cílů k roku 2030. Jde v nich o snižování emisí skleníkových plynů, zvyšování energetické účinnosti a podílu obnovitelných zdrojů energie.

Celý článek...
 
Může být jádro řešením globální klimatické změny?
Pátek, 07 Červen 2019 00:00

Jaderné elektrárny vyrábějí elektřinu s významně nižšími emisemi oxidu uhličitého než fosilní zdroje, ale mají řadu jiných problémů. Požadavek na rychlé a stabilní řešení jaderná cesta neplní. Na papíře vypadá koncept náhrady fosilních paliv jadernou energií pro řadu lidí svůdně. V obou případech jde o centralizované zdroje velkého výkonu, které nejsou závislé na počasí a u jaderných reaktorů odpadají emise skleníkových plynů. V čem je tedy problém?

Celý článek...
 
Miliardář Bill Gates shání dotace - pro svůj jaderný byznys
Pátek, 29 Březen 2019 00:00

Prezident společnosti Capital E Greg Kats komentoval úsilí Billa Gatese o získání dotace na rozvoj podnikatelského záměru v oblasti jaderné energetiky. Článek přinášíme ve zkráceném překladu.

Snaha Billa Gatese přesvědčit kongresmany, aby podpořili federální dotace pro jadernou energetiku, stojí za pozornost. Skutečnost, že dolarový multimiliardář žádá o dotaci pro společnost z oboru jaderné energetiky, v níž vlastní významný podíl, ukazuje nesmyslnost veřejné podpory pro tento sektor.

Celý článek...
 
Uhelná komise má smysl, nové jaderné reaktory by však byly vysoce rizikový vstupní předpoklad
Úterý, 26 Březen 2019 00:00

Česká republika může zavřít do roku 2030 všechny uhelné elektrárny, pokud omezí zbytečný masivní vývoz elektřiny a nastartuje rozvoj čistých domácích obnovitelných zdrojů. České ekologické organizace proto podporují návrh vicepremiéra a ministra životního prostředí Richarda Brabce na založení široké komise, která by identifikovala možnosti přechodu ČR od fosilních paliv.

Celý článek...
 
Jaderný průmysl vstupuje do éry likvidace reaktorů
Pondělí, 04 Březen 2019 00:00

Jim Green v časopise The Ecologist hodnotí vyhlídky jaderného průmyslu na základě dokumentů Mezinárodní agentury pro atomovou energii a odhadů průmyslových asociací typu World Nuclear Association. Přinášíme zkrácenou verzi článku v českém překladu.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 2 / 28
 

Vyhledávání

Kalendář akcí

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner