Energetická politika
Ministerstvo průmyslu v klimaticko-energetickém plánu ignoruje potenciál obnovitelných zdrojů, průmyslu i obcí
Čtvrtek, 03 Leden 2019 00:00

Nevyužitý potenciál domácích čistých obnovitelných zdrojů energie, přehnaně optimistické plány na nové jaderné reaktory a absence účinných řešení pro snižování spotřeby fosilních paliv a modernizaci energetiky. Tak lze vystihnout návrh Národního integrovaného energetického a klimatického plánu ČR (NEKP), který předložila 21. prosince ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková ostatním ministerstvům a veřejnosti [1].

Celý článek...
 
Po odstavení českých uhelných elektráren světla nezhasnou
Pátek, 28 Prosinec 2018 00:00

Česká síť může v roce 2030 bezproblémově fungovat bez velkých uhelných elektráren. To je hlavní sdělení studie konzultační společnosti Energynautics, kterou české nevládní organizace představily v květnu. V prosinci byly publikované nové, doplňující scénáře k této studii, opět od Energynautics.

Celý článek...
 
Desítky ekologických organizací žádají vládu o novou energetickou politiku, bez nových reaktorů
Pátek, 07 Prosinec 2018 00:00

Vzhledem k probíhající globální konferenci OSN o změně klimatu vyzvala Asociace českých ekologických organizací Zelený kruh jménem svých 85 členských organizací předsedy vládních politických stran ke změně vládní energetické politiky. Prioritou má být co největší a nejrychlejší snížení emisí skleníkových plynů a nastartování investic do obnovitelných zdrojů a celková modernizace české energetiky. V podrobném stanovisku konkrétními věcnými argumenty dokládají, že do moderní energetické koncepce stavba nových atomových reaktorů nepatří. Způsobila by více škody než užitku.

Celý článek...
 
Globální růst obnovitelných zdrojů je nadále výrazně rychlejší než u jádra
Pondělí, 12 Listopad 2018 00:00

Letošní vydání publikace World Nuclear Industry Status Report opět přináší srovnání aktuálního rozvoje odvětví obnovitelných zdrojů a jaderné energetiky. Jako měřítko tradičně využívá tři parametry – objem prostředků investovaný do srovnávaných technologií, instalovaný výkon a produkci elektřiny.

Celý článek...
 
Konec jaderných reaktorů v Dukovanech na obzoru otevírá šanci na modernizaci české energetiky
Středa, 31 Říjen 2018 00:00

Ministerstvo průmyslu a obchodu musí začít urychleně pracovat na moderní energetické koncepci České republiky, která zohlední rychlý vývoj technologií, proměňujících se trhů i potřebu urychleně snížit emise skleníkových plynů. Je to nezbytné nejen pro životní prostředí udržitelné pro život, ale i pro naši energetickou bezpečnost.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 2 / 26
 

Vyhledávání

Kalendář akcí

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner