Běžnému českému člověku je v mnoha podobách opakovaně servírována informace: „Jaderná elektrárna Temelín (nebo Dukovany) je naprosto bezpečná!“. Opravdu je vše tak skvělé, jak se to propaganda snaží podávat? Přestože český Státní úřad pro jadernou bezpečnost má od nestrannosti vůči jadernému průmyslu, na rozdíl od jeho německých nebo francouzských kolegů, poměrně daleko, bylo by dobré podívat se, co na to říká jeho předsedkyně Dana Drábová.


Ta se na konci června na konferenci České nukleární společnosti zamýšlela nad poučením ze zátěžových testů po Fukušimě. I dozvěděli jsme se, že z důvodu maximalizace zisku na úkor investic na Temelíně od jeho spuštění a dlouho i v Dukovanech neproběhla téměř žádná bezpečnostní vylepšení, zatímco na všech ostatních evropských elektrárnách probíhají. ČEZ buď informace od ostatních provozovatelů nemá, nebo je nevyužívá. Naše jaderné elektrárny tak jsou jediné, které nemají žádná zařízení určená k likvidaci těžkých havárií. Pokud budou důsledně realizovány programy zlepšení bezpečnosti, pak jen sníží ztrátu na zbytek Evropy. Zatím ale ČEZ spíše odůvodňuje, co není třeba či nelze provést.

Evropské zátěžové testy, jakkoliv byly svým rozsahem omezené, ukázaly potřebu rozsáhlých investic do jaderné bezpečnosti.  To by mělo stát 260 až  640 miliard Kč. Tedy až 10 miliard korun na JE Temelín a 20 miliard korun na JE Dukovany. Bude naprosto nezbytné realizovat všechna potřebná vylepšení, tak, aby jaderná bezpečnost našich jaderných elektráren odpovídala nejlepším dostupným technickým řešením anebo je, i předčasně, budeme muset uzavřít.

Připravovaná evropská norma, která má poprvé v historii sjednotit požadavky na jadernou bezpečnost, musí vycházet z nejlepších bezpečnostních standardů.  Jakákoliv úleva ve snaze vyhovět provozovatelům i těch nejstarších přesluhujících reaktorů, by se mohla krutě vymstít.

29.01.2015 03:16:36
Visit Probolinggo: is a site that contains information about your tours in Probolinggo besides that this site also offers information on lodging, Hotel, Homestay and villas in the area of Mount Bromo Travel, within this website also contains about tour packages and rafting, site it also informs transport services to Bromo and also Rent Motor in Bromo is not only that the site also includes news - news about the development of tourism in Probolinggo.

Creative Media Comp: This is an online store website, which offers several products including Digital Product, Package CCTV, Networking, Web Services and Kunsultasi devellopment IT, this site has been around since 2009, with the development of this site has changed the look twice,

Utopicomputer: This is a blog that contains about tricks and tips in the world of computers in the study of English, I created this blog with the intention of sharing the netter in order to obtain information in the computer world, this site has been around since the year 2013 yesterday, that of this paper made approximately age is 1 year.

Ajual.com: An advertising site that I created to help small and medium entrepreneurs to promote and sell baraang - their own goods, the category Cars, Houses, Land, Motorcycle etc, since this writing the life of this site about 1 year .

Scara Tips and Tricks: A blog that I made in Indonesian, using a free blog from google, this blog made about how, tips and tricks in the world Computers, Internet, Business, Automotive, Electronics etc., this blog can be used to share knowledge for the Netter in Indonesia.


That is the profile of my hope that my blog site and can help visitors make the internet not only in Indonesia but all over the World

Odpověď
 
05.11.2015 23:37:02
nice article sir. i like your web. thank you

Odpověď
 
Odpovědět na příspěvek

Vyhrazujeme si právo mazat příspěvky s vulgárním obsahem, příspěvky podněcující k násilí, překračování zákonů či případná reklamní sdělení.

Uživatelské jméno:

E-mail:

  Opište text zobrazený vlevo: