Nuclear Energy Conference 2022: Co brání rozvoji jaderné energetiky v Evropě?

Středa 18. května 2022, 10 až 13 hodin

Konference se uskuteční on-line

Současná válka na Ukrajině stáčí energetickou debatu především k otázce, jak se vypořádat s reálným rizikem výpadku ruského plynu. Na seznamu možných řešení najdeme urychlení rozvoje obnovitelných zdrojů nebo programů snižování spotřeby energie. Česká politická reprezentace pak podporuje dlouhodobou náhradu fosilních paliv investicemi do jaderných reaktorů. Jaká jsou ekonomická rizika spojená s novými jadernými bloky? Dokážeme bez nich nahradit ruský plyn a ukončit spalování uhlí? Jaká energetická budoucnost vyjde levněji?

Během mezinárodní konference NEC 2022 „Co brání rozvoji jaderné energetiky v Evropě?“ se budete moci seznámit a diskutovat s názory Simona Müllera, ředitele Agora Energiewende pro Německo, Felicie Aminoff, expertky na energetickou transformaci Bloomberg New Energy Finance, Stephena Thomase, emeritního profesora energetické politiky na University of Greenwich v Londýně, Yvese Marignaca, vedoucího experta na jadernou a fosilní energetiku v  Institut négaWatt, Petra Holuba energetického konzultanta Budovy 21 a také Oldřicha Sklenáře, analytika Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky. 

Konference se uskuteční pomocí komunikační platformy ZOOM, odkaz na přihlášení bude poslán na Vaši e-mailovou adresu po registraci. Kompletní program, registrační formulář a další informace naleznete na: https://nec2022.jadernaenergetika.eu .

Konferencí provází Aneta Zachová.

Simultánní tlumočení česko/anglicko/německé bude zajištěno.

Akci pořádají: Calla – Sdružení pro záchranu prostředí a Hnutí DUHA.