Cena jaderné elektrárny Vogtle opět vzrostla, investoři rozhodnou o pokračování projektu
Pondělí, 27 Srpen 2018 00:00

Tři hlavní investoři výstavby dvou nových reaktorů v jaderné elektrárně Vogtle budou během podzimu opět rozhodovat o pokračování projektu. Společnosti Georgia Power (dceřiná firma Southern Company), Oglethorpe a MEAG Power tak reagují na další zvýšení nákladů spojených s výstavbou. Nárůst nákladů je odhadován na 2,3 miliardy dolarů oproti poslednímu odhadu, který na podzim 2017 činil 19 miliard dolarů (na začátku výstavby byla odhadována cena 13,3 miliard dolarů).

Investorské společnosti převzaly management výstavby poté, co původní hlavní dodavatel, společnost Westinghouse, vyhlásil na jaře 2017 bankrot. Zatímco obdobný projekt v elektrárně Summer v Jižní Karolíně byl v důsledku bankrotu Westinghouse ukončen, v případě elektrárny Vogtle rozhodli vlastníci o pokračování výstavby. Ve světle nových čísel budou letos na podzim rozhodovat znovu, Pro pokračování projektu je nezbytný souhlas všech tří hlavních podílníků.

Právě projekty jaderných elektráren Vogtle a Summer byly hlavní příčinou bankrotu společnosti Westinghouse. Ta by na základě uzavřených smluv musela financovat miliardové překročení rozpočtu výstavby, které by ji odběratelé nezaplatili.

Více informací:

https://markets.businessinsider.com/news/stocks/vogtle-nuclear-power-station-costs-increase-2-3-billion-cancellation-is-possible-an-industrial-info-news-alert-1027449727
https://www.wabe.org/costs-vogtle-nuclear-expansion/

*****

(c) Karel Polanecký, Temelin.cz // foto: PRNewswire

 
 

Vyhledávání

Kalendář akcí

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner