ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Odborné studie

Zpráva o stavu jaderného průmyslu ve světě 2021 – Stručné shrnutí

Zpráva o stavu jaderného průmyslu ve světě 2021 – Stručné shrnutí

Zpráva o stavu jaderné energetiky ve světě za rok 2021 (WNISR2021) přináší komplexní přehled údajů o jaderných elektrárnách včetně informací o věku, provozu, výrobě, výstavbě, uzavírání a likvidaci reaktorů.  Dokládá, že jaderný průmysl má dobu své největší slávy dávno za sebou a čeká jej postupný útlum, nikoli nová role při náhradě fosilních paliv kvůli ochraně klimatu.

Hlavními autory zprávy, jejíž úplný anglický originál najdete na www.worldnuclearreport.org, jsou Mycle Schneider a Antony Froggatt. Stručné shrnutí zprávy v češtině společně vydaly pražská kancelář Heinrich-Böll-Stiftung, Calla – Sdružení pro záchranu prostředí a Hnutí DUHA. Přeložil Petr Kurfürst, editovali Karel Polanecký a Edvard Sequens, graficky upravila Lenka Pužmanová.

 Stáhnout

Související články

O nás

Temelín.cz přináší nezávislé informace o jaderné energetice u nás i ve světě, jaké v běžných médiích nezískáte. Fakta o dnešních i plánovaných reaktorech, těžbě uranu a jaderných odpadech i o naší domnělé závislosti na elektřině z atomu a možnostech řešení.

Hnutí Duha logo Calla logo

 

Zásady ochrany osobních údajů
Nastavení cookies