ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Bezpečnost atomu

Německá spolková vláda se dívá kriticky na prodlužování provozu jaderných elektráren

Německá spolková vláda se dívá kriticky na prodlužování provozu jaderných elektráren

Spolková vláda se staví k prodlužování provozu jaderných elektráren dle svého vlastního vyjádření kriticky, nemůže tomu však v případě zahraničních jaderných elektráren zamezit. V odpovědi na dotaz frakce Spolek 90/Zelení vysvětluje, že se v této věci jasně zasazuje za to, aby se prováděly minimálně přeshraniční procesy EIA (posouzení vlivů prodloužení provozu na životní prostředí), aby proces probíhal transparentně a byla umožněna přeshraniční účast veřejnosti.

V rámci ESPOO konvence se německá spolková vláda ve své pracovní skupině k této problematice pod německo-britským předsednictvím zasazuje o provádění přeshraničních procesů posuzování vlivů na životní prostředí, jak dále německá spolková vláda uvádí v odpovědi na dotaz německých Zelených. Podle německé spolkové vlády se plánuje, na příští společné konferenci smluvních států ESPOO v prosinci 2020 předložit návod k použití ESPOO konvence pro případ prodlužování provozu jaderných elektráren.

Jak z odpovědi spolkové vlády taktéž vyplývá, překročilo již 53 jaderných elektráren v Evropské unii, Švýcarsku, Ukrajině a Arménii svým provozem životnost, plánovanou při jejich spuštění.

Zdroj: https://www.bundestag.de/presse/hib/801038-801038

****

Přeložila Gabriela Reitinger, OIŽP // foto: Bundesregierung.de


Vytisknout  

Související články

O nás

Temelín.cz přináší nezávislé informace o jaderné energetice u nás i ve světě, jaké v běžných médiích nezískáte. Fakta o dnešních i plánovaných reaktorech, těžbě uranu a jaderných odpadech i o naší domnělé závislosti na elektřině z atomu a možnostech řešení.

Hnutí Duha logo Calla logo

 

Zásady ochrany osobních údajů
Nastavení cookies