4. 11. 2015 - seminář "Diagnóza: Uranové sny a noční můry"

Seminář „Diagnóza: Uranové sny a noční můry“

Středa 4. listopadu 2015 od 10.00 v Barevné kavárně, Londýnská 30, Praha 2

Pořádala Calla a Centrum pro dopravu a energetiku

Seminář pořádaný Centrem pro dopravu a energetiku a organizací Calla přiblížil následky těžby uranu pro zdraví pracovníků dolů i místních obyvatel v Namibii i v České republice, zvláště pak v Libereckém kraji, kde za sanace krajiny po těžbě platí stát desítky miliard korun. Rozebral také problematické otázky plánů na novou těžbu uranu u nás.

Na semináři vystoupili:

Bertschen Kohrs, epidemioložka, zakladatelka a dlouholetá předsedkyně EarthLife, jedné z největších nevládních organizací v zemi. Zde najdete její prezentaci Namibie: život s uranovými doly.

Josef Jadrný, náměstek hejtmana Libereckého kraje pro životní prostředí. Zde najdete jeho prezentaci Neblahé dědictví a výhledy Podještědí.

Miroslav Šuta, odborný konzultant v oblasti ekologických a zdravotních rizik. Zde najdete jeho prezentaci Následky expozice uranu u pracovníků uranového průmyslu.

Edvard Sequens, energetický expert organizace Calla. Zde najdete jeho prezentaci České uranové sny. Vyhlídky na novou těžbu uranu v ČR a její politický, ekonomický a občanský kontext.

Foto ze semináře.