Minulé události

23. 4. 2016 - Den proti úložišti

Den proti úložišti

Česklá republika, 23. dubna 2016

V sobotu 23. dubna 2016 se uskuteční druhý ročník Dne proti úložišti. Při něm se na všech sedmi lokalitách po celé České republice, kde Správa úložišť radioaktivních odpadů hledá místo pro trvalé hlubinné úložiště, uskuteční v rámci společného protestu pochody, maraton, koncerty a další akce. Starostové a obyvatelé dotčených obcí tímto hodlají veřejně upozornit na svůj zásadní nesouhlas s možností, že pod jejich domovy skončí vysoce radioaktivní odpad nebezpečný po tisíce generací.

Na každé ze sedmi lokalit přizpůsobily obce i spolky podobu protestních akcí místním podmínkám. Jedno ale mají společné - chtějí upozornit na nepřijatelnost způsobu, jakým je v České republice řešen problém vyhořelého jaderného paliva. Chybí potřebná legislativa zajišťující lepší postavení obcí, nejsou jasná kritéria, podle kterých se mají vybírat lokality a není ani dobře zdůvodněné, zda spěch směřující k jediné variantě – definitivnímu uschování odpadů pod zem - je ta nejlepší bezpečná varianta.

Program na jednotlivých lokalitách.


Vytisknout  

Související články

O nás

Temelín.cz přináší nezávislé informace o jaderné energetice u nás i ve světě, jaké v běžných médiích nezískáte. Fakta o dnešních i plánovaných reaktorech, těžbě uranu a jaderných odpadech i o naší domnělé závislosti na elektřině z atomu a možnostech řešení.

Hnutí Duha logo Calla logo