6. 10. a 3. 11. 2020 - Nuclear Energy Conference 2020 „Jaderná energetika v čase globální změny klimatu“

6. října a 3. listopadu 2020, videokonference

Každým rokem patrnější projevy globální změny klimatu a stále naléhavější varování vědecké komunity před možností vážných dopadů v příštích dekádách posilují potřebu veřejné debaty o různých aspektech problému. Jedním z nich je možná role jaderné energetiky při snižování emisí skleníkových plynů. Diskusi v tomto případě ovlivňuje fakt, že ekonomické a bezpečnostní problémy, které zapříčinily stagnaci jaderné energetiky, stále nejsou vyřešeny.

Není jaderná energetika příliš drahá na to, aby mohla skleníkové plyny účinně omezit? Nemůžou vysoké útraty za nové reaktory zablokovat efektivnější řešení? Jak ovlivní změna klimatu provoz jaderných elektráren? Lze pokrýt současné energetické potřeby při útlumu jaderné energetiky i fosilních paliv?

Cílem mezinárodní konference NEC 2020 „Jaderná energetika v čase globální změny klimatu“ bylo za účasti zahraničních i českých expertů podrobně diskutovat právě tyto otázky, které mají zásadní význam pro omezování emisí skleníkových plynů i pro další perspektivu jaderné energetiky.

Prezentace, videozáznamy přednášek  George Günsberga, profesora Benjamina K. Sovacoola, Davida Reinbergera, Ody Becker, Bena Wealera, Martina Sedláka či Reinharda Uhriga a další informace o konferenci najdete na webu https://nec2020.jadernaenergetika.eu .