ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Další zpoždění dostavby JE Mochovce, spuštění se odkládá do roku 2016

Slovenský předseda vlády Robert Fico uvedl na Evropském jaderném fóru, že dostavba třetího a čtvrtého bloku jaderné elektrárny Mochovce nabrala další zpoždění. Dosavadní termín dokončení třetího bloku stanovený na prosinec letošního roku se nepodaří dodržet. Výrobu elektřiny ve třetím bloku nyní Fico očekává ve druhé polovině roku 2016, případně v roce 2017. Při zahájení prací na dostavbě elektrárny v roce 2008 byl termín dokončení třetího bloku stanoven na rok 2012, čtvrtého na rok 2013.

Klíčovou otázkou zůstává rozpočet dostavby. Ten valná hromada Slovenských elektráren na jaře navýšila na 3,8 miliardy eur, což je o miliardu eur víc než předpoklad z roku 2008. Přestože Robert Fico zdůraznil, že optimalizace nákladů dostavby je hlavní prioritou, riziko dalšího prodražení po oznámení odkladu dokončení stavby vzrostlo.

Více informací:
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/321036-fico-dostavba-mochoviec-sa-neunosne-predlzuje/

*****

(c) Karel Polanecký, Temelín.cz // obrázek: archiv Calla


Vytisknout  

Související články

O nás

Temelín.cz přináší nezávislé informace o jaderné energetice u nás i ve světě, jaké v běžných médiích nezískáte. Fakta o dnešních i plánovaných reaktorech, těžbě uranu a jaderných odpadech i o naší domnělé závislosti na elektřině z atomu a možnostech řešení.

Hnutí Duha logo Calla logo

 

Zásady ochrany osobních údajů
Nastavení cookies