ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Bezpečnost atomu

Alarmující výsledky: riziková studie k reaktoru Tihange

Odpůrci jádra očekávají alarmující výsledky rizikové studie k belgické jaderné elektrárně Tihange, která byla představena v německých Cáchách. Odborníci ve studii zkoumali, jak silně by bylo zasaženo obyvatelstvo regionu Cáchy při jaderné havárii v této elektrárně. Městský region Cáchy (Aachen) jakožto zadavatel varoval před zneklidňujícími výsledky studie.

Výsledky studie naopak nejsou překvapivé pro Akční spolek Cáchy proti jaderné energii: v německém pohraničním regionu Cáchy vane povětšinou západní vítr, který by v případě havárie elektrárny Tihange jaderný mrak přinesl přímo nad Cáchy, řekl mluvčí iniciativy  Jörg Schellenberg. Německá spolková vláda podle něj musí vyvinout větší tlak na Belgii, aby elektrárnu uzavřela. Není možné, aby komunální politici dělali práci za spolkovou vládu, dodal Schellenberg.

Až díky iniciativě Městského regionu - sdružení komun - se zformoval široký protest asi devadesáti komun na hranici Německa, Nizozemí a Lucemburska, které požadují odstavení belgické jaderné elektrárny Tihange 2.

Bezpečnost tohoto jaderného zařízení u Lüttich, 70 kilometrů od Cách, je velmi sporná. Na reaktoru byly zjištěny tisíce drobných trhlin.

Originál článku:
https://www.welt.de/regionales/nrw/article159078182/Alarmierende-Ergebnisse.html

*****
(c) Gabriela Reitinger, OIZP.cz // Foto: Wikimedia Commons


Vytisknout  

Související články

O nás

Temelín.cz přináší nezávislé informace o jaderné energetice u nás i ve světě, jaké v běžných médiích nezískáte. Fakta o dnešních i plánovaných reaktorech, těžbě uranu a jaderných odpadech i o naší domnělé závislosti na elektřině z atomu a možnostech řešení.

Hnutí Duha logo Calla logo

 

Zásady ochrany osobních údajů
Nastavení cookies