ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Radioaktivní odpady

Německo: Kam s radioaktivním odpadem z likvidovaných reaktorů?

Německo: Kam s radioaktivním odpadem z likvidovaných reaktorů?

Rozhodnutí o skladování lehce kontaminovaného materiálu, který vzniká při likvidaci odstavených jaderných elektráren, se posunují trochu dál. Ministr energetiky Jan Phillip Albrecht (Zelení) informoval v Kielu o výsledcích posudku. Tyto odpady z likvidace jsou sice jen mírně radioaktivní, ale nesmí se recyklovat. Patří k nim například minerální vlna, izolace nebo stavební suť.

Odborníci v uplynulých týdnech blíže zkoumali celkem sedm skládek, které by přicházely v úvahu právě pro uložení tohoto mírně aktivního materiálu z likvidace jaderných elektráren. I přes minimální radioaktivitu obce, kde se tyto skládky nachází, striktně odmítly tento radioaktivní materiál na své skládky přijmout. Celkově se jedná o několik desítek tisíc tun materiálu.

Originál článku:
https://www.sueddeutsche.de/wirtschaft/atomkraft-kiel-minister-informiert-ueber-deponie-gutachten-fuer-akw-schrott-dpa.urn-newsml-dpa-com-20090101-190909-99-796130

*****
(C) Překlad Gabriela Reitinger, OIŽP // Foto: archiv CallaVytisknout  

Související články

O nás

Temelín.cz přináší nezávislé informace o jaderné energetice u nás i ve světě, jaké v běžných médiích nezískáte. Fakta o dnešních i plánovaných reaktorech, těžbě uranu a jaderných odpadech i o naší domnělé závislosti na elektřině z atomu a možnostech řešení.

Hnutí Duha logo Calla logo

 

Zásady ochrany osobních údajů
Nastavení cookies