ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Ekonomika jádra

Další zpoždění finského reaktoru

Finská společnost TVO zveřejnila v pondělí 16.července další zpoždění ve výstavbě reaktoru Olkiluoto 3. Podle aktuálních informací nebude reaktor do konce roku 2014 připraven ke spuštění. Společnost, která je investorem výstavby, uvedla, že podle informací dodavatelského konsorcia Areva-Siemens se výstavba opět dostala do skluzu oproti upravenému plánu.

Výstavba reaktoru byla zahájena v roce 2005, protahuje se tedy na deset let (podle původních plánů měl být reaktor spuštěn v roce 2009. Cena reaktoru se z částky 3,2 miliardy eur odhadované při zahájení výstavby dostala na 6,6 miliard eur (poslední zveřejněný odhad z roku 2011).

Společnost Areva je jedním z účastníků tendru na výstavbu dvou nových bloků v Temelíně. Nabízí reaktor stejného typu, jako staví ve Finsku.

Další informace:

http://www.reuters.com/article/2012/07/16/finland-tvo-areva-idUSL6E8IG8GH20120716
http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-18862422

*****

(c) Karel Polanecký, Temelín.cz // foto: Greenpeace International


Vytisknout  

Související články

O nás

Temelín.cz přináší nezávislé informace o jaderné energetice u nás i ve světě, jaké v běžných médiích nezískáte. Fakta o dnešních i plánovaných reaktorech, těžbě uranu a jaderných odpadech i o naší domnělé závislosti na elektřině z atomu a možnostech řešení.

Hnutí Duha logo Calla logo

 

Zásady ochrany osobních údajů
Nastavení cookies