ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Ekonomika jádra

Gidropress chce stavět Temelín, jeho šéf je ve vězení

Generální ředitel ruské firmy Gidropress, dceřinné společnosti státního koncernu Rosatom, Viktor Mochov byl vzat do vazby kvůli podezření ze zpronevěry 18 milionů rublů (zhruba 600 tisíc dolarů).

Mochov převzal vedení společnosti v srpnu 2011 poté, co nejvyšší manažeři společnosti zahynuli při leteckém neštěstí na severozápadě Ruska. Podle anonymního zdroje agentury RIA Novosti čelí podezření, že svévolně vybral hotovost z účtu určeného na modernizační program společnosti.

Zpronevěra byla odhalena interním auditem společnosti, koncem března bylo zahájeno trestní stíhání proti Mochovovi a jeho zástupci Sergeji Sickému.

Gidropress se v konsorciu se Škodou JS a Atomstrojexportem účastní tendru na výstavbu třetího a čtvrtého bloku jaderné elektrárny Temelín.

Podle http://en.rian.ru/crime/20120417/172875242.html

*****

(c) Karel Polanecký, Temelín.cz // foto: Gidropress.ru


Vytisknout  

Související články

O nás

Temelín.cz přináší nezávislé informace o jaderné energetice u nás i ve světě, jaké v běžných médiích nezískáte. Fakta o dnešních i plánovaných reaktorech, těžbě uranu a jaderných odpadech i o naší domnělé závislosti na elektřině z atomu a možnostech řešení.

Hnutí Duha logo Calla logo

 

Zásady ochrany osobních údajů
Nastavení cookies