ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Energetická politika

Atomový soused

Projekt Promítej i ty! naděluje příznivcům dokumentárních filmů online vánoční dárek: film Atomový soused o finské mámě, která začíná bojovat proti výstavbě jaderné elektrárny v sousedství a přes svůj zapálený aktivismus se dostává až do parlamentu jako poslankyně. Matka Hanna je tak silnou osobností, že diváky a divačky jistě inspiruje při volbě letošního novoročního předsevzetí.

Dokument režiséra Fredrika Oskarssona je k dispozici zdarma a legálně na www.promitejity.cz, kde jej doprovází také rozhovor s protagonistkou Hannou Halmeenpää. V březnu bude film uveden na festivalu Jeden svět 2017, který se uskuteční od 6. do 15. března. Promítej i ty! tak nabízí první ochutnávku z programu příštího ročníku Jednoho světa.

Projekt Promítej i ty! českému publiku zpřístupňuje kvalitní dokumentární filmy, které uvedl nebo uvede festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Film si zdarma a legálně může stáhnout kdokoli v České republice a následně ho promítnout svým blízkým nebo i širšímu publiku. Jedinou podmínkou je, že na projekci nesmí být vybíráno vstupné. V současnosti je na www.promitejity.cz dostupných 46 divácky atraktivních dokumentů.

Synopse filmu:
Atomový soused / Nuclear Neighbor
Režie Fredrik Oskarsson / 2016 / 80 min / Finsko

Učitelka Hanna se s rodinou odstěhovala na venkov v severním Finsku, aby její tři děti mohly vyrůstat uprostřed přírody. Jako rána z čistého nebe přichází zpráva, že nedaleko jejich poklidného domova má vyrůst jaderná elektrárna. Hanna se zapojuje do komunitních protestů, jimž brzy věnuje veškerý volný čas. Stává se aktivistkou na plný úvazek a později přechází do vysoké politiky jako poslankyně za Stranu Zelených. A celou tu dobu hledá odpověď na zásadní otázku: mám se soustředit na současné potřeby mých malých dětí, anebo se snažit pozitivně ovlivnit jejich budoucnost prosazením lepších zákonů?
Trailer filmu: https://www.youtube.com/watch?v=2TfLLpd9lSI

Fotky z filmu ke stažení na webu filmu: http://bautafilm.se/?produktion=nuclear-neighbour-2016&lang=en

Pro více informací kontaktujte Ondřeje Kamenického, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

*****

(c) Tisková zpráva Jednoho světa // Foto:  jeden svět


Vytisknout  

Související články

O nás

Temelín.cz přináší nezávislé informace o jaderné energetice u nás i ve světě, jaké v běžných médiích nezískáte. Fakta o dnešních i plánovaných reaktorech, těžbě uranu a jaderných odpadech i o naší domnělé závislosti na elektřině z atomu a možnostech řešení.

Hnutí Duha logo Calla logo

 

Zásady ochrany osobních údajů
Nastavení cookies