ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Energetická politika

Bavorsko má 40 % zelené elektřiny

Téměř 40 procent elektřiny v Bavorsku pocházelo v loňském roce z obnovitelných zdrojů energie. Jedná se o rekordní hodnotu, jak minulý týden sdělil Statistický úřad ve Fürthu. Celkově se v Bavorsku vyrobilo 86.200 gigawatthodin elektřiny.

Bylo to o 2,3 % méně, než v předchozím roce, což se dá připisovat sníženému objemu výroby elektřiny v jaderných elektrárnách. Obnovitelné zdroje energie zato vyrobily během loňského roku o 7,8 % elektřiny více, než v roce předchozím. Nárůst ve výrobě zaznamenaly především větrné elektrárny, ale i biomasa a fotovoltaika.

Nejdůležitějším obnovitelným zdrojem energie zůstaly s podílem 13 % nadále vodní elektrárny, sluneční elektrárny pak dosáhly téměř stejného podílu na výrobě elektřiny. Zemní plyn měl loni v Bavorsku 11% podíl na výrobě elektřiny, černé uhlí 5%. Snížila se výroba elektřiny z jaderných elektráren v Bavorsku na 42,5 % (zatímco v roce 2014 byl její podíl na výrobě elektřiny ještě 48 %).

Více informací:

http://www.pnp.de/nachrichten/bayern/2288575_40-Prozent-des-Stroms-aus-Bayern-ist-gruen.html

*****

(c) Gabriela Reitinger, OIŽP// Foto:  Michael Brezocnik / CC BY-SA3.0


Vytisknout  

Související články

O nás

Temelín.cz přináší nezávislé informace o jaderné energetice u nás i ve světě, jaké v běžných médiích nezískáte. Fakta o dnešních i plánovaných reaktorech, těžbě uranu a jaderných odpadech i o naší domnělé závislosti na elektřině z atomu a možnostech řešení.

Hnutí Duha logo Calla logo

 

Zásady ochrany osobních údajů
Nastavení cookies