ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Energetická politika

Interaktivní statistika jaderných reaktorů

Tým připravující statistickou ročenku World Nuclear Industry Status Report (WNISR) zveřejnil na začátku roku interaktivní vizualizaci stavu výstavby jaderných reaktorů ve světě. Díky aplikaci najdou uživatelé například odpovědi na následující otázky. Kolik z 55 aktuálně rozestavěných jaderných reaktorů je ve skluzu oproti harmonogramu výstavby? Kterých 13 zemí dnes staví jadernou elektrárnu? Které firmy dodávají jaderné technologie? Jak dlouho trvá u jednotlivých typů reaktoru, než jsou připojeny k síti? Jak dlouho bylo rozestavěno 90 reaktorů, od jejichž dokončení bylo nakonec upuštěno?

Chcete-li najít informace o každém ze 754 reaktorů, které byly stavěny kdykoli mezi lety 1951 a 2017, můžete využít databázi Global Nuclear Power Database.

Databázi spravuje Julie Hazemann z EnerWebWatch. Nástroj byl vytvořen ve spolupráci se společností Visionscarto pro magazín Bulletin of the Atomic Scientists.

Více informací a přístup k interaktivnímu nástroji:
http://www.worldnuclearreport.org/WNISR-Visionscarto-Interactive-Nuclear-Construction-Visualization-Launched.html

*****
(C)  Karel Polanecký, Temelín.cz // Obrázek: Global Nuclear Power Database


Vytisknout  

Související články

O nás

Temelín.cz přináší nezávislé informace o jaderné energetice u nás i ve světě, jaké v běžných médiích nezískáte. Fakta o dnešních i plánovaných reaktorech, těžbě uranu a jaderných odpadech i o naší domnělé závislosti na elektřině z atomu a možnostech řešení.

Hnutí Duha logo Calla logo

 

Zásady ochrany osobních údajů
Nastavení cookies