ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Energetická politika

Místní obyvatelé protestují proti projektu indické jaderné elektrárny Jaitapur

V srpnu 2017 pokračovaly masové protesty proti záměru výstavby jaderné elektrárny Jaitapur v indickém státě Maharaštra. Protestního pochodu na místo plánované výstavby se zúčastnilo 1500 až 2000 místních obyvatel, kteří se obávají o své živobytí založené převážně na zemědělství a  a rybolovu. Umístění elektrárny na mořském pobřeží by možnosti lokálního rybolovu významně ovlivnilo.

Podle předběžné dohody mezi mezi indickou a francouzskou vládou by mělo být v Jaitapuru postaveno šest reaktorů EPR, tedy typu, jehož výstavba se protahuje a prodražuje v projektech Olkiluoto a Flamanville. Vzhledem k problémům z dodávkami klíčových součástí typu tlakové nádoby reaktoru z francouzských závodů není jisté, zda by francouzská strana byla schopna šest bloků EPR v příštích letech dodat.

Protestující se ovšem ohrazují proti nevyhnutelným dopadům provozu elektrárny na život v moři a na rizika plynoucí z případných zemětřesení v budoucnosti.

Více informací:
https://nuclear-news.net/category/2-world/asia/india-asia/

*****

(c) Karel Polanecký, Temelín.cz // foto: nuclear-news.net


Vytisknout  

Související články

O nás

Temelín.cz přináší nezávislé informace o jaderné energetice u nás i ve světě, jaké v běžných médiích nezískáte. Fakta o dnešních i plánovaných reaktorech, těžbě uranu a jaderných odpadech i o naší domnělé závislosti na elektřině z atomu a možnostech řešení.

Hnutí Duha logo Calla logo

 

Zásady ochrany osobních údajů
Nastavení cookies