ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Energetická politika

Nuclear Energy Conference 2015 – Evropa bez jaderné energetiky

Evropa ustupuje od využívání jaderné energie, energetická revoluce je na pochodu. Tím, jak utopistický či realistický je tento scénář, se bude zabývat letošní mezinárodní konference NEC 2015 v Linci. V úterý, 19. května 2015 se do Lince sjedou odborníci z oboru energetiky z několika evropských států, aby zde blíže nastínili budoucí energetické možnosti svých zemí. Konference proběhne  v linecké budově Promenadenhof, Redoutensäle.

Nuclear Energy Conference 2015 je pokračováním loňské velmi úspěšné mezinárodní konference NEC 2014, která se poprvé konala v dubnu 2014 v Praze a jejímž ústředním tématem byly ekonomické limity jaderné energetiky. Od loňského ročníku této konference se stále více množí signály o blížícím se soumraku  jaderné energetiky. Přední energetické koncerny ohlašují, že se stahují z podnikání v oblasti jaderné energie a chtějí nadále sázet na obnovitelné zdroje energie. Plány na rozvoj jaderné energetiky váznou, podíl jaderné energie v Evropě nadále klesá.

Mezinárodní konferenci zahájí Dr. Franz Alt, jehož referát s názvem  „Na straně slunce. Jak nás energetická revoluce učiní vítězi?“ bude silným impulsem pro start celé konference. Vstup na konferenci je zdarma. Detaily k programu a pro přihlášení najdete na oficiální webové stránce konference: www.nec2015.eu.

*****

(c) Roland Egger, Gabriele Schweiger, Temelin.cz /  obrázek: archiv Calla


Vytisknout  

Související články

O nás

Temelín.cz přináší nezávislé informace o jaderné energetice u nás i ve světě, jaké v běžných médiích nezískáte. Fakta o dnešních i plánovaných reaktorech, těžbě uranu a jaderných odpadech i o naší domnělé závislosti na elektřině z atomu a možnostech řešení.

Hnutí Duha logo Calla logo

 

Zásady ochrany osobních údajů
Nastavení cookies