Výzkum veřejného mínění: Němci nadále nemají zájem o elektřinu z jádra

Obyvatelé Německa nadále souhlasí s výstupem země z jádra.  Vyplývá z výzkumu veřejného mínění uskutečněného Výzkumným institutem YouGov.

Výstup Německa z jádra je rozhodnutá věc, ale ačkoli je elektřina z obnovitelných zdrojů střednědobě levnější, ceny elektřiny pro konečné spotřebitele díky energetické revoluci zvané Energiewende stoupají.

I přesto  to pro většinu německých občanů není důvod pro to, aby si stýskali po jaderné energii. 70 % Němců považuje výstup své země z jádra za správný a téměř stejný podíl německých občanů požaduje celoevropský výstup z jádra. To vyplývá z výzkumu veřejného mínění, uskutečněného Výzkumným institutem YouGov, který si objednal dodavatel elektřiny Lichtblick.

20 % dotázaných občanů pak považuje odchod Německa od jádra, o kterém německá vláda rozhodla před pěti lety, stále ještě za špatný krok. Ale ten, kdo se blíže podívá na náklady, by měl být pro energetickou revoluci Energiewende, říká  Gero Lücking, zástupce firmy Lichtblick: „Obnovitelné zdroje energie jsou stále ekonomičtější, takže ani energetická revoluce se z ekonomického hlediska nedá zastavit.“


Originál článku:
http://www.wiwo.de/technologie/green/living/umfrage-deutsche-haben-immer-noch-keine-lust-auf-atomstrom/13799232.html

*****
(C) Gabriela Reitinnger, OIŽP // Foto: Archiv Cally