Bezpečnost atomu
Francouzská společnost EDF má problém s vadnýmí díly v jaderných elektrárnách
Středa, 11 Září 2019 00:00

Společnost EDF, která provozuje francouzské jaderné reaktory, zveřejnila 10. září, že dostala od dodavatele jaderných zařízení Framatome upozornění na výskyt vadných dílů v řadě dodávek z různých let. Vadné díly se mohou vyskytovat v provozovaných reaktorech, společnost ovšem neuvedla, zda bude nutné některé bloky odstavit za účelem opravy. EDF na problém upozornila jaderný dozor, který je bude zkoumat v příštích dnech a k jeho závažnosti se nevyjádřil.

Celý článek...
 
Získávat potraviny a materiál z fukušimské oblasti zůstává nebezpečné
Středa, 28 Srpen 2019 00:00

Pozemní jaderné havárie zanechávají mnohem větší radioaktivní spad, než je Tokio ochotné připustit. Plán japonské vlády zásobovat jídlem z fukušimského regionu družstva, které se budou účastnit letní olympiády v Tokiu v roce 2020, budí mezinárodní obavy. Start štafety olympijské pochodně a dokonce i basebalová utkání se budou odehrávat v blízkosti zbytků jaderné elektrárny Fukušima. Zdá se, že tyto plány následují model Letních olympijských her v Tokiu z roku 1964, kdy Japonsko v nadšení z obnovy života ve zničených městech Hirošima a Nagasaki, vybralo mladého muže, který se narodil přesně v den svržení atomové bomby na Hirošimu, jako posledního běžce olympijské štafety. Administrativa premiéra Shinzo Abe tedy připravuje podobnou režii olympijských her v roce 2020, tentokrát však Hirošimu nahradí Fukušima.

Celý článek...
 
Černobyl, příběh, jehož pravdu ani Dana Drábová pod koberec nezamete
Pátek, 12 Červenec 2019 00:00

Obhájci jaderné energetiky by nás rádi přesvědčili, že příběh Černobylu je vlastně o Sovětském svazu. Nedovolme jim, abychom si z nejhorší jaderné havárie v dějinách vzali tak malé ponaučení. Píše Josef Patočka ve svém příspěvku v Deníku Referendum.

Celý článek...
 
EDF odkládá spuštění reaktoru Flamanville na konec roku 2022 kvůli opravě vadných svarů
Sobota, 22 Červen 2019 00:00

Francouzský jaderný dozor ASN podle očekávání trvá na předělání svarů potrubí sekundárního okruhu reaktoru Flamanville před jeho spuštěním. Respektuje tak doporučení svého technického oddělení (IRSN), které se týká i obtížně přístupných svarů v místech průchodu potrubí kontejnmentem. Podle předsedy jaderného dozoru odhaduje EDF dobu opravy svarů do konce 2022. Odhady nárůstu nákladů na výstavbu EDF aktuálně zpracovává.

Celý článek...
 
Jaderná elektrárna Three Mile Island letos ukončí provoz
Pondělí, 06 Květen 2019 00:00

Firma Exelon Generation, která provozuje jadernou elektrárnu Three Mile Island v americkém státě Pennsylvania, oznámila ukončení provozu bloku číslo 1 na září letošního roku. Rozhodnutí by mohlo změnit pouze rozhodnutí zákonodárců státu Pennsylvania o poskytnutí dotace výrobcům jaderné energie ve výši 500 milionů dolarů. Exelon již v minulosti zdůvodnil uzavření elektrárny tím, že její provoz je ztrátový. Povolení k provozu vyprší až za patnáct let.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 1 / 29
 

Vyhledávání

Kalendář akcí

Odkazy

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner